Słownik erotyczny


Stwierdziliśmy, że blog erotyczny warto wzbogacić o słownik pojęć erotycznych. Nie są to definicje encyklopedyczne. Stworzone przez nas opisy pasują do nurtu erotycznego, psychologicznego i medycznego. Słownik erotyczny jest cennym źródłem informacji, ale również nie stronimy od dowcipu. Dlatego warto spojrzeć na nasz słownik erotyczny z przymrużeniem oka i pamiętać, że cały czas się rozrasta. W tej chwili przygotowaliśmy ponad 220 haseł.

Jest to słownik autorski, tj. stworzyliśmy opisy samodzielnie i dlatego nie wyrażamy zgody na kopiowanie słownika erotycznego częściowo lub w całości. Chcesz skopiować? Zapytaj - to nie kosztuje i nie boli :)


- A -

A2M - (ang. ass to mouth) - praktyka seksualna polegająca na włożeniu męskości do pupy, a następnie do ust partnerki. Pomijając walory estetyczne, jest to niepolecane ze względu na przenoszenie bakterii kałowych do ust.

A2P - (ang. ass to pussy) - podobnie jak w A2M, przy czym penis wyjęty z pupy partnerki wędruje do jej cipki. Przy penetracji dwóch dziurek polecamy najpierw zabawę w pochwie a potem w pupie. Ryzyko zakażenia bakteriami kałowymi maleją do zera.

Afrodyzjaki - grupa potraw, przypraw, zapachów i specyfików chemicznych mających na celu pobudzić erotycznie kobietę lub mężczyznę. Najpopularniejszym kobiecym afrodyzjakiem jest hiszpańska mucha. Moim ulubionym afrodyzjakiem jest zapach mojej pielęgniarki.

Agreksofilia - zaburzenie seksualne, w którym podniecenie wywołuje podsłuchiwanie osób uprawiających seks.

Akrofilia - jedno z wielu zaburzeń seksualnych, które objawia się osiągnięciem satysfakcji seksualnej w miejscach ulokowanych na dużej wysokości.

Akt - artystyczne zdjęcie erotyczne, w którym istotna jest kompozycja zdjęcia, gra światła i cienia. Ważna jest nagość, lecz nie są pokazywane szczegóły anatomicznej budowy sfer erotycznych. Część zdjęć z naszego bloga erotycznego można zaliczyć do aktu.

Anastemafilia - zboczenie seksualne. Bodźcem wywołującym podniecenie jest człowiek o niewielkim wzroście.

Anilingus - patrz: Rimming.

Anorgazmia - zaburzenie seksualne, które uniemożliwia osiągnięcie orgazmu.

Antykoncepcja - zbiór środków mechanicznych (np. prezerwatywy), chemicznych (tabletki antykoncepcyjne) lub zachowań (stosunek przerywany) mających na celu uniknięcie zapłodnienia kobiety podczas penetracji cipki.

Antyseksy - (anty-sexy) - bielizna damska, w tym bielizna nocna, która wywołuje u mężczyzny natychmiastową anty-erekcję i anty-ochotę na seks. Mogą to być wielkie, powyciągane majty z bawełny w kolorze cielistym.

Anus - patrz: Odbyt. Zdjęcie pupy pielęgniarki z korkiem analnym.

Arachnefilia - fobią dotykającą największą grupę ludzi jest arachnofobia, czyli strach przed pająkami. Jak widać pająki mogą również podniecać.

Asfiksja autoerotyczna - w tym zaburzeniu podniecenie i orgazm wywołuje brak (zmniejszona ilość) tlenu. Jest to związane z podduszaniem się.

Autoerotyzm - zabawa erotyczna w pojedynkę. W uproszczeniu można mówić o masturbacji, rozszerzając - chodzi o wszystkie zachowania seksualne we własnym towarzystwie przynoszące podniecenie i rozładowanie napięcia seksualnego.

Autofellatio - zrobienie lodzika samemu sobie. Rodzaj masturbacji oralnej, która wymaga dużej gibkości ciała i długiego penisa.


- B -

BBW - (ang. big beautiful women) - tak mówimy o pięknych kobietach o pełniejszych kształtach. Dużo ciała do kochania. 

BDSM - (ang. bondage, discipline, sadism, masochism) - zabawa erotyczna, w której prym wiodą: krępowanie ciała, dyscyplina, sadyzm i masochizm. Równie ważne są: uległość jednego partnera i dominacja drugiego. Opowiadania erotyczne BDSM.

Biust - (ang. breast) - w zamyśle Matki Natury kobiecy narząd służący do karmienia potomstwa, w praktyce mężczyźni gapią się na niego, liżą, masują i ugniatają. Opowiadania erotyczne z pieszczotami biustu.

Biustonosz - (ang. bra, brassiere) - część damskiej garderoby utrzymująca piersi w ryzach. Jedyny element kobiecego ubioru, który podczas gry wstępnej utrudnia mężczyźnie dostęp do biustu.

Blowjob - (pol. lodzik) - odmiana seksu oralnego, podczas którego kobieta pieści męskość ustami. Poradnik erotyczny ze zdjęciem - jak zrobić loda.

Body - (ang. bodysuit) - jednoczęściowy strój, który zakrywa biust, brzuch i miejsca intymne. Podobny do jednoczęściowego stroju kąpielowego, z tą różnicą, że posiada zapięcie w kroku. Więcej informacji i fotek erotycznych w recenzji body.

Bondage - (pol. krępować) - erotyczna zabawa, w której partnerzy krępują swoje ciała kajdankami, wstążkami, apaszkami, sznurami, linami a nawet łańcuchami. Celem jest unieruchomienie jednego z uczestników zabawy erotycznej. Recenzje akcesoriów bondage.

Bukkake - japońska forma aktywności seksualnej polegającej na ejakujacji grupy napalonych (stojących) mężczyzn na twarz (lub do ust) klęczącej kobiety.

Brzoskwinka - to nic innego jak cipka.


- C -

C-String - rodzaj bielizny damskiej. Majtki w formie elastycznej wkładki zakrywającej wzgórek łonowy, cipkę i ciasną dziurkę. Nie posiadają pasków biodrowych.

Cameltoe - (ang. kopyto wielbłąda) - możemy o nim powiedzieć, gdy majtki ściśle przylegające do kobiecej cipki ukazują jej kształt. Widać charakterystyczne wcięcie, które jest erotyczne dla wielu mężczyzn. Pielęgniarka uznaje cameltoe za brzydki widok i dlatego nie mamy takich zdjęć na blogu erotycznym. Choć wiele razy widziałem go u niej.

CFNM - (ang. clothed female naked male) - zabawa erotyczna, podczas której kobieta jest ubrana a mężczyzna nagi. Przykładowo nagi Pacjent pieści ubraną w mundurek Pielęgniarkę.

Ciała jamiste - zatoki w penisie, do których napływa krew wywołując erekcję. Jest twardy, a kości nie ma.

Cipka - (ang. pussy) - druga najfajniejsza rzecz w mojej pielęgniarce. Pierwszą jest umysł i osobowość. Dziurka, która służy do wkładania palców, języka, akcesoriów erotycznych i penisa. Opowiadania erotyczne, których bohaterką jest cipka mojej pielęgniarki.

Creampie - sperma wypływająca z cipki. W znaczeniu dosłownym jest to ciastko z kremem czyli cipka ze spermą.

Cumshot - (pol. wytrysk) - patrz: Wytrysk.

Cunnilingus - patrz: Minetka lub tutaj.

Cyberseks - (ang. cybersex) - czynność erotyczna, w której dwie osoby łączą się ze sobą przez internet (rozmowa tekstowa albo głosowa przez komunikator, mail albo kamerkę internetową i mikrofon) mająca na celu podniecenie i rozładowanie napięcia seksualnego. Nasz cyberseks z czytelniczką Weroniką opisaliśmy w kilku opowiadaniach erotycznych.

Cyberskóra - (ang. cyberskin, superskin) - nowoczesny materiał służący do produkcji realistycznych zabawek erotycznych. Najlepszym przykładem zastosowania cyberskóry jest realistyczna, wyglądająca jak naturalna cipka.

Cycki (ang. tits) - tak czasami mówię na biust mojej Pielęgniarki, gdy jest niegrzeczna. Zdjęcie cycków pielęgniarki.

Czworokąt - (ang. foursome) - spotkanie czterech osób w celu uprawiania seksu. Zasadniczo jest kilkanaście typów czworokątów w zależności od liczby mężczyzn i kobiet: KKKK, KKKM, KKMM, KMMM i MMMM. Historie w czworokącie erotycznym opisałem w książce erotycznej Panna White.


- D -

Dendrofilia - w tym zaburzeniu seksualnym podniecenie i orgazm wywołuje kontakt z drzewem.

Depilacja intymna - proces usuwania włosów z okolic intymnych, czyli: wzgórka łonowego, warg sromowych, odbytu, pośladków i pachwin. Kilka opowiadań erotycznych o depilacji intymnej kobiet i mężczyzn. 

Depilacja brazylijska - polega na usunięciu włosów łonowych z okolic odbytu, pośladków, warg sromowych i pachwin z pozostawieniem cienkiego paseczka na wzgórku łonowym (tuż nad łechtaczką). Jeśli usuniemy wszystkie włosy można mówić o pełnej depilacji brazylijskiej. Zobacz dokładny opis i zdjęcia depilacji brazylijskiej.

Depilacja francuska - ogolenie włosów intymnych, które wystają poza majtki. Wszystko co jest niewidoczne i zasłonięte przez figi - pozostawiamy na ciele. Oznacza to, że po zdjęciu bielizny włosy rosnące na wzgórku, wargach i pupie będą widoczne. Zobacz dokładny opis i zdjęcia depilacji francuskiej.

Depilacja hollywodzka - całkowite usunięcie włosów intymnych z cipki i jej okolic. Golenie na zero. Moja pielęgniarka najczęściej goli się w ten sposób, co widać na wielu zdjęciach na blogu. Zobacz dokładny opis i zdjęcia depilacji hollywoodzkiej.

Difalia - mówimy o niej, gdy mężczyzna ma dwa penisy. Zadziwiające, ale prawdziwe i bardzo rzadko (kilkadziesiąt przypadków na całym świecie) występujące zaburzenie w rozwoju płodu. Mężczyzna z difalią ma dwa sprawne i w pełni działające penisy, ułożone tak jak jądra - obok siebie. Z tego co mi wiadomo penisy są do siebie podobne, jak lustrzane odbicia.

DP - (ang. double penetration) - jednoczesna penetracja obu dziurek kobiety (pochwy i pupy, ust i pupy, ust i cipki). Penetracja dwoma penisami (w trójkącie 2M+K) lub penisem i wibratorem. Szerzej temato poruszam w poradniku o podwójnej penetracji.

Dupcia - czasami używam takiego zwrotu w opowiadaniach erotycznych. Patrz: Pupa.

Dildo - zabawka erotyczna dla kobiet, a precyzyjnie mówiąc - dla kobiecej cipki, która przypomina męskość, ale w odróżnieniu od wibratora - nie wibruje. Taki wykastrowany wibrator. Testy wibratorów i dild.

Dogging - seks w miejscu publicznym, takim jak: park, las, polana, parking. My przeżyliśmy kilka przygód doggingowych, które opisałem tutaj.

Dominacja - stan, w którym jedna osoba dominuje nad drugą. W znaczeniu praktycznym osoba dominująca decyduje do może zrobić lub powiedzieć osoba uległa. Często występuje w zabawach typu BDSM, w których osoba dominująca wydaje polecenia osobie uległej.

Dyspareunia - zaburzenie seksualne, które jest bardzo uciążliwe i może na nie chorować kilka procent populacji kobiet. Objawia się odczuwaniem bólu podczas stosunku płciowego.


- E -

Ejakulacja - patrz: Wytrysk.


Ejakulat - porcja spermy wystrzeliwana z penisa podczas wytrysku.

Ekshibicjonizm - zaburzenie preferencji seksualnych (zboczenie) objawiające się wywołaniem podniecenia podczas pokazywania innym swoich narządów płciowych. 

Endytofilia - w przeciwieństwie do większości ludzi, których podnieca nagość, w przypadku endytofilii podniecenie wywołuje ubrana osoba.

Epilacja intymna - całkowite usunięcie włosów łonowych wraz z cebulkami. Często mylona z depilacją, która usuwa tylko część włosa wystającą ponad powierzchnię skóry. 

Erekcja - stan, w którym krew wypełnia męskość czyniąc ją twardą i sztywną. Erekcja przydaje się w czasie seksu, lodzika i masturbacji. Zdjęcia penisa podczas erekcji.

Erotyka - twórczość (opowiadania erotyczne, zdjęcia erotyczne, filmy erotyczne), której zadaniem jest wywołanie podniecenia u obserwatora. W odróżnieniu od pornografii jest lżejsza i nie zawiera np. scen przemocy, ukazywania w powiększeniu organów płciowych. Erotyka jest bardziej estetyczna od pornografii i nie odrzuca swoją intensywnością i formą przekazu. Nasz blog erotyczny jest bardziej erotyczny niż pornograficzny.


- F -

Facesitting - zachowanie seksualne lub pozycja seksualna, w której jedno z partnerów siada na twarzy drugiego, leżącego na łóżku lub podłodze. 

Fellatio - patrz: Blowjob lub tutaj.

Felching - polega na wylizaniu nasienia wypływającego z pupy partnerki po seksie analnym. Ze względów estetycznych i zdrowotnych nie polecamy.

Fetyszyzm - zaburzenie preferencji seksualnych objawiające się wywołaniem podniecenia przez przedmioty lub części ciała, np. fetysz stóp, fetysz pośladków, fetysz dłoni, fetysz pończoch.

Fetyszyzm transwestycyjny - zaburzenie objawiające się przebieraniem w ubrania płci przeciwnej u osób heteroseksualnych. Przykładowo - mężczyzna, który założy damską bieliznę i sukienkę, będący jednocześnie osobą heteroseksualną i fantazjującą o kobietach.

Figi - rodzaj majtek. Figi zazwyczaj są bardzo zabudowane i w odróżnieniu od stringów - bardziej zakrywają pośladki i biodra. 

Fisting - zabawa erotyczna polegająca na wsunięciu w pochwę lub pupę dłoni lub zaciśniętej pięści.

Fiszbiny - sztywne elementy w damskiej bieliźnie tworzące coś w rodzaju wsporników, usztywniaczy. Stosowane np. w biustonoszach, jako metalowe usztywniacze wsunięte w dolną krawędź miseczki. Często stosowane w gorsetach.

Fiut - potocznie jest to penis, choć oboje uważamy, że fiutem jest mężczyzna bez zasad moralnych. 

Freeballing - mówimy o nim, gdy mężczyzna chodzi bez bielizny. W wolnym tłumaczeniu można powiedzieć o uwolnieniu kulek (jąder), ponieważ jądra luźno zwisają w spodniach.

Frotteuryzm - osiągnięcie satysfakcji seksualnej podczas pocierania ciała o ciało innej osoby - bez jej zgody. Frotteurystę można spotkać np. w środkach komunikacji miejskiej.

Fryzury intymne - skrócone i ogolone włosy łonowe tworzące różne wzory. Może to być cienki paseczek (landingstrip), trójkącik, serduszko a nawet symbol dolara. Panuje tutaj zasada dowolności. Nasze fryzury intymne można zobaczyć w galerii zdjęć erotycznych i opowiadaniach. Dokładny opis fryzur intymnych męskich i damskich wraz ze zdjęciami znajdziesz tutaj.


- G -

G-string - patrz: stringi.

Gangbang - odmiana seksu grupowego, w którym kilka osób (minimalnie trzy) pieszczą ciało jednej osoby. Przykładem gangbangu jest jednoczesna penetracja ust, cipki i pupy kobiety przez trzech mężczyzn, któzy nie pieszczą siebie nawzajem.

Gej (ang. gay) - mężczyzna, który wybiera na partnera miłosnego (uczuciowego) i seksualnego innego mężczyznę. Termin związany z homoseksualizmem.

Genitalia - męskie i damskie narządy płciowe. Nazewnictwo opisałem w poradniku Rzecz o nazywaniu miejsc intymnych.

Glamcore - erotyka przygotowana z myślą o kobietach lub parach. Filmy erotyczne, w których występują aktorzy-modele o nienagannej urodzie, kamera prowadzona jest spokojnie jak w filmach fabularnych. Sposób ukazania seksu jest bliższy prawdziwemu stosunkowi w związku, między dwojgiem kochających się ludzi. Przeciwieństwem jest porno, które dla wielu kobiet jest ohydne i często stawia kobietę w poniżającej pozycji. Nasz blog erotyczny również prowadzimy w klimacie glamcore, pokazujemy prawdziwą erotykę, ze smakiem i wyczuciem.

Głębokie gardło - (ang. deep throat) - erotyczna praktyka polegająca na wsunięciu członka do gardła kobiety. Wymaga od partnerki opanowania odruchu wymiotnego a od mężczyzny spokoju i rozwagi, by nie uszkodzić swojej partnerki.

Gra erotyczna - może to być gra planszowa lub karciana związana z erotyką, wykonywaniem poleceń erotycznych, rzucaniem kostką do gry. Przetestowaliśmy kilka gier erotycznych. Może to być gra komputerowa, w której poruszamy się bohaterem i wykonujemy niegrzeczne czynności. Ostatnie znaczenie związane jest z grą - zabawą erotyczną. Tutaj polecę naszą zabawę w domu i poza nim, pod nazwą pytanie czy wyzwanie?


- H -

Haftka - malutki metalowy element w biustonoszu stanowiący jego zapięcie. Element, który kobieta odpina w ułamek sekundy jedną ręką i jednocześnie element, który jeden mężczyzna może próbować odpinać przez godzinę.

Handjob - (pol. robótki ręczne) - pieszczoty penisa, które kobieta wykonuje dłonią.

Hentai - jeden z gatunków anime, czyli erotycznego filmu animowanego o tematyce erotycznej.

Heteroseksualizm - pociąg erotyczny do osób przeciwnej płci. Nasz związek jest heteroseksualny, ponieważ tworzy go mężczyzna i kobieta.

Hiszpańska mucha - (ang. spanish fly) - afrodyzjak zwiększający ochotę na seks. Pobudza, sprawia że intymne obszary ciała są bardziej wrażliwe na dotyk, odpręża, wzmacnia orgazm.

Homoseksualizm - pociąg erotyczny do osób tej samej płci. Przedstawicielami tej grupy są: geje (mężczyzna związany z mężczyzną) i lesbijki (związek kobiety z kobietą).


- I -

Impotencja - problem z osiągnięciem wzwodu i orgazmu. Temat szerzej rozwinąłem w recenzji pierścienia erekcyjnego. 

Irygacja - proces oczyszczania jelita z resztek pokarmów wykonywany w szpitalach. Proces przeszedł do erotyki i wykonywany jest przed zabawami analnymi. Proces robienia lewatywy opisałem w tym poradniku.
 

Irygator - akcesorium medyczne, które przeszło do życia erotycznego. Służy do oczyszczenia jelita przed seksem analnym. Więcej informacji w recenzji irygatora.


- J -

Jajniki - wewnętrzny narząd płciowy w ciele kobiety. Wytwarza jajeczka (co 28 - 35 dni), z których może powstać nowy człowiek. W praktyce jajniki poza użyciem ich raz lub dwa w życiu sprawiają co miesiąc nieco lub nieco więcej bólu podczas cyklu menstruacyjnego. Zastosowań erotycznych nie mają. 

Jądra - męskie organy rozrodcze znajdujące się w mosznie. Wytwarzają nasienie, czasem sprawiają nieco problemów, gdy przykleją się do uda (latem) i bólu (gdy zeskoczymy za szybko z roweru).


- K -

Kabazza - (pol. pocałunek singapurski) - technika polegająca na doprowadzeniu mężczyzny do wytrysku skurczami mięśni pochwy. Bardzo trudna technika, zważywszy na brak ruchów frykcyjnych i innych bodźców.

Kadaweryna - składnik spermy, który nadaje jej smak i zapach. Należy do grupy trupich jadów, czyli związków chemicznych o bardzo intensywnej i specyficznej woni. Powstaje podczas gnicia białka.

Kakaowe oczko - w mowie potocznej tak określa się pupę/odbyt.

Kamasutra - w uproszczeniu jest to książka związana z seksualnością człowieka, powstała w Indiach na przełomie kilku wieków. Potocznie mówiąc o kamasutrze mamy na myśli - pozycje seksualne.

KKM - (2K+M) - patrz: Trójkąt.

Kobiecy wytrysk - płyn wypływający z cewki moczowej kobiety podczas silnego podniecenia i orgazmu. Mimo wypływania z cewki moczowej nie jest to mocz, a płyn wytwarzany przez gruczoły otaczające cewkę moczową.

Kondom - patrz: Prezerwatywa.

Koraliki analne (kulki analne) - zabawka erotyczna o długości kilku centymetrów składająca się z czterech (lub więcej) połączonych ze sobą kulek wkładanych do odbytu. Wyciąganie ich z pupy podczas masturbacji wzmacnia orgazm. Recenzja i zdjęcia koralików analnych.

Korek analny - (ang. buttplug, analplug)- gadżet erotyczny w formie stożka wkładany do odbytu. Oprócz sprawiania przyjemności i przygotowywania do penetracji analnej ma również właściwości lecznicze. Zrecenzowaliśmy kilka rodzajów korków analnych. O erotycznym i medycznym przeznaczeniu zatyczek analnych pisałem tutaj.

Kutas - (ang. dick) - patrz: Penis. Tak nazywamy go podczas ostrzejszych zabaw. Zdjęcia kutasa.

Kulki gejszy (kulki waginalne, kulki dopochwowe) - (ang. ben-wa balls) - rodzaj zabawki erotycznej, choć prawidłowo mówiąc jest to rodzaj przyrządu medycznego do ćwiczenia mięśni Kegla. Więcej o kulkach gejszy przeczytasz w tym poradniku.


- L -

Laktofilia - zaburzenie, zboczenie objawiające się wywołaniem podniecenia poprzez przebywanie lub patrzenie na kobietę karmiącą dziecko piersią.

Landingstrip - (pol. pas startowy) - cienki pionowy paseczek z włosów łonowych tuż nad łechtaczką (zobacz zdjęcie). Landingstrip jest powiązany z depilacją brazylijską. 

Lesbijka (lesbijki) - kobieta, która wybiera na partnera miłosnego (uczuciowego) i seksualnego inną kobietę. Termin związany z homoseksualizmem.

Lewatywa - patrz: Irygacja.

Libido - popęd płciowy. Można powiedzieć, że libido określa naszą ochotę na seks. Ludziom z niskim libido wystarczy jeden stosunek płciowy tygodniowo lub miesięcznie. My mamy wysokie libido i kochamy się raz albo nawet trzy razy dziennie.

Lizanie - poruszanie językiem po cipce lub penisie celem sprawienia przyjemności i doprowadzenia do orgazmu.

Lodzik - patrz: Blowjob

Lubrykant - płyn nawilżający w postaci żelu, którego zadaniem jest nawilżenie pochwy. Ułatwia penetrację i jest stosowany w przypadku suchości pochwy (brak wydzielania naturalnego nawilżenia). Musi być używany w penetracji analnej. Recenzje lubrykantów smakowych i do seksu analnego.

Łechtaczka (łac. clitoris) - mały guziczek rozkoszy znajdujący się między wargami sromowymi tuż nad cewką moczową. Każdy kto choć raz bawił się łechtaczką poznał jej jedyne i barrrrdzo przyjemne zastosowanie.


- M -

Macica (łac. uterus) - kobiecy organ rozrodczy, w którym przez 9 miesięcy rośnie człowiek. Nic w nią nie wkładamy, poza plemnikiem. Za to możemy dużo wyciągnąć - własnego potomka. Zastosowań erotycznych nie ma. 

Majtki - (ang. panties) - bawełniana lub koronkowa część damskiej garderoby zakładana na pupę i zasłaniająca cipkę oraz wzgórek.

Masażer łechtaczki - zabawka erotyczna, która poprzez drgania doprowadza do orgazmu. Najczęściej jest to zabawka zewnętrzna, której nie wprowadzamy do pochwy. Przykładem masażera łechtaczki są języczki.

Masażer prostaty - analna zabawka erotyczna dla mężczyzn. Kobiety nie mogą jej używać ze względu na braki anatomiczne, tj. brak prostaty. Więcej informacji o masażu prostaty i recenzje masażerów stercza.

Masażer punktu G - gadżet erotyczny w formie wibratora ze specjalnym wygięciem stymulującym punkt G. Przykładowy masażer punktu G z kulkową głowicą masującą.

Masochizm - osiąganie zaspokojenia seksualnego płynącego z bycia poniżanym, bitym, wiązanym. Patrz też: Sadyzm.

Masturbacja - (ang. masturbation) - samozaspokojenie potrzeb seksualnych. Kobiety robią to poprzez pocieranie łechtaczki lub palcówkę. Mężczyźni poruszają dłonią po męskości. Więcej pomysłów w historiach erotycznych z masturbacją.

Masturbator - akcesorium erotyczne stworzone dla mężczyzn. Taki odpowiednik kobiecego wibratora. Najczęściej ma formę tuby wyściełanej miękkim materiałem z dziurką, w którą wkładamy penisa. Różnorodność masturbatorów męskich widoczna jest w dziale recenzji sztucznych cipek.

Mature - seks z dojrzałą kobietą lub pieszczoty dojrzałej kobiety. Zerknij też na: MILF.

Mięśnie Kegla - grupa mięśni u kobiet i mężczyzn ulokowanych na dnie miednicy. Zlokalizowane są przy pęcherzu, pochwie, odbycie. Szerzej o mięśniach Kegla, ich ćwiczeniu i kulkach gejszy pisałem w poradniku.

MILF - (ang. mom I would like to fuck) - mamuśka, którą chciałbym przelecieć. Określenie dotyczące seksownych kobiet w wieku od 40 do 50 lat.

Miłość francuska - patrz: Seks oralny.

Miłość hiszpańska - (seks hiszpański) - zabawa erotyczna polegająca na wsunięciu męskości między piersi kobiety i wykonywaniu ruchów frykcyjnych. Piersi oplatające penisa działają jak zaciśnięta ręka lub pochwa, doprowadzając w krótkim czasie do wytrysku na dekolt i (czasami) twarz partnerki.

Miłość turecka - masturbacja wspólna partnerów. Pozwala zaspokoić napięcie seksualne, tak jak w klasycznej masturbacji. Przy okazji można podglądać masturbującego się partnera.

Minetka - rodzaj seksu oralnego, podczas którego mężczyzna pieści językiem cipkę.

Moszna - kawałek skóry, w którym znajdują się jądra i który dynda między męskimi nogami. Mosznę można zobaczyć na wielu zdjęciach w tej galerii.

MMK - (2M+K) - patrz: Trójkąt.

Muszelka - tak zdrobniale mówi się na cipkę.

Mysofilia - fetysz polegający na osiąganiu przyjemności seksualnej podczas wąchania noszonych (brudnych) majtek lub skarpetek. 


- N -

Napletek - fałd skórny zasłaniający główkę męskości. 

Narratofilia - podniecenie wywołują rozmowy erotyczne. Jest to forma zaburzenia, choć niezbyt groźnego i według mnie zupełnie normalnego. Kogo nie podniecają rozmowy na sprośne tematy?

Nasienie - białawy, słodko-słony płyn wytwarzany przez jądra. Stworzony z myślą o zachowaniu gatunku ludzkiego. Najczęściej wykorzystywany do wypełniania cipki, pupy lub ust kobiety lub brudzenia jej ciała i pościeli.

Naturysta - często mylony z nudystą, choć w związku logicznym naturysta również bywa nudystą. Naturysta to człowiek, który nie przepada za ubraniami, spędza czas w domu i poza nim nago. To filozofia życia, a nie chwilowa zachcianka. Szerzej pisałem o tym w tym wpisie.

Nekrofilia - w zaburzeniu (zboczeniu) podniecenie i orgazm wywołują zwłoki.

Nieswoiste strefy erogenne - są to nietypowe strefy erogenne. O ile normalnym jest, że dotykanie cipki kobiety wywoła podniecenie, tak jedna kobieta na całym świecie może czuć podniecenie podczas dotykania środkowego palca u lewej stopy. Przykład oczywiście wyolbrzymiony, ale jest to każde miejsce na ciele człowieka, o którym nigdy nie pomyślelibyśmy, że może wywołać podniecenie.

Nimfomanka - kobieta, która bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo lubi seks i równie często go uprawia.

Nocne polucje - naturalny mechanizm (proces) w ciele mężczyzny, polegający na mimowolnym wytrysku nasienia podczas snu. W ten sposób organizm przygotowuje miejsce na świeżą spermę i pozbywa się starej. Nocne polucje najczęściej towarzyszą w okresie dojrzewania, choć mogą się zdarzyć u dorosłego mężczyzny, który od dłuższego czasu nie uprawiał seksu lub masturbacji.

Nudysta - osoba, która w danej chwili przebywa nago poza domem. Przykładem nudystów są nadzy ludzie na plaży nudystów. Nie mylić z: Naturystą. Kilka naszych historii erotycznych i przemyśleń związanych z plażą nudystów.


- O -

Odbyt - dziurka w ciele kobiety i mężczyzny służąca do wydalania resztek pokarmów, ale przede wszystkim do pieszczot analnych, seksu analnego, wkładania wibratorów, korków i kulek analnych. Zdjęcia pupy pielęgniarki.

Olejek do masażu - tłusta ciecz przypominająca olej do smażenia. Z tą różnicą, że przystosowana jest do masażu nadając poślizg dłoniom i dbając o skórę. Najczęściej ładnie pachną i bywają w sprzedaży jadalne olejki do masażu.

Onanizm - patrz: Masturbacja. Zdjęcia naszej masturbacji.

Orgazm - tego to ja nie jestem w stanie opisać słowami. Zachęcam do masturbacji i próby stworzenia własnej definicji.

Orgia - patrz: Seks grupowy.


- P -

Palcówka - rodzaj masturbacji (gdy kobieta wkłada w siebie palce) lub pieszczot (gdy mężczyzna wkłada w kobietę palce). Zabawa polega na wsuwaniu palców w pochwę w celu wywołania orgazmu. Kilka fotek palcówki mojej pielęgniarki.

Parafilia - potocznie mówiąc jest to zboczenie na jakimś punkcie - osoby, części ciała (stopy, oczy, owłosienia łonowego), przedmiotu (drzewa, ogórka), sytuacji. Naukowo jest to zaburzenie preferencji seksualnych. Obecnie istnieje ponad 500 sklasyfikowanych parafilii. 

Pas do pończoch - bielizna damska w formie pasa o wysokości kilku centymetrów, która utrzymuje się na biodrach i której zadaniem jest podtrzymywanie pończoch. Historię pasów do pończoch można przeczytać w recenzji koronkowego kompletu.

Pedofilia - czynności seksualne z nieletnimi (W Polsce do 15 roku życia). Czyn nieetyczny, zabroniony i karalny. Patrz również: Wiek zgody.

Pegging - forma seksu, w której mężczyzna udostępnia swoją dziurkę kobiecie z założonym straponem. Więcej o peggingu przeczytasz w poradniku: facet wypina tyłek a kobieta go posuwa.

Penetracja - czynność polegająca na wkładaniu wibratora, palców lub męskości do pochwy lub pupy.

Penis - męski organ rozrodczy, który służy czasami do powiększania liczebności ludzi na świecie. Najczęściej wykorzystywany jest przez mężczyzn do sprawiania sobie przyjemności (masturbacja) lub sobie i partnerce (seks). Opowiadania erotyczne, w których główną rolę gra penis, zwany czasami męskością lub kutasem.

Perwersja seksualna - patrz: Parafilia.

Petting - sprawianie sobie przyjemności (w parze), ale bez wkładania penisa do cipki, pupy lub ust. Całowanie, pieszczoty ręką, palcami, masaż są dozwolone i mile widziane.

Piersi - (ang. breasts) - patrz: biust. Zdjęcia piersi pielęgniarki.

Pierścień erekcyjny - gadżet erotyczny zakładany na trzon penisa, którego zadaniem jest podtrzymanie erekcji. Dokładny opis działania i zdjęcia dostępne w tej recenzji.

Plaża nudystów (ang. nude beach) - wydzielone miejsce na plaży, w którym obowiązuje bezwzględny zakaz chodzenia w ubraniu. Jest to miejsce relaksu i odpoczynku, nagość nie może być łączona z erotyzmem. O plaży nudystów i naszych przygodach pisałem w opowiadaniach erotycznych ze zdjęciami.

Pochwa - (łac. vagina) - kobiecy narząd do rodzenia potomstwa. Jednak pełni tę funkcję sporadycznie w życiu kobiety. Najczęściej używany do sprawiania przyjemności kobiecie i mężczyźnie podczas penetracji.

Pochwica - zaburzenie seksualne objawiające się zaciskaniem mięśni pochwy, przez co niemożliwa jest penetracja.

Podglądanie - obserwowanie z ukrycia osoby, która się rozbiera, masturbuje lub uprawia seks. Kilka naszych przygód i fotek erotycznych znajdziesz w opowiadaniach erotycznych w dziale podglądanie.

Podwójna penetracja - patrz: DP.

Poliamoria - związek uczuciowy (emocjonalny, czyli miłosny) i seksualny kilku osób.

Pornografia - twórczość (tekst, zdjęcie, film), która ma wywołać podniecenie. Jest cięższą odmianą erotyki.

POV - (ang. point of view) - robienie zdjęć erotycznych lub kręcenie filmów pornograficznych z oczu bohatera. Oglądający ma wrażenie, jakby znalazł się w centrum akcji. Przykładem erotycznego zdjęcia POV jest to ujęcie.

Prącie - (łac. penis) - medyczna nazwa penisa.

Preejakulat - przeźroczysty płyn pojawiający się na końcu męskości podczas podniecenia i przed wytryskiem. Zawiera śladowe ilości plemników, które mogą zapłodnić kobietę.

Prezerwatywa - środek antykoncepcyjny w postaci lateksowej cienkościennej nakładki na penisa ze zbiorniczkiem na nasienie. Chroni przed zajściem w ciążę i wieloma chorobami intymnymi.

Prostata - (pol. stercz) - gruczoł krokowy w ciele mężczyzny, który wytwarza płyn będący nośnikiem plemników. Masaż prostaty daje niesamowity orgazm.

Pubefilia - zaburzenie seksualne, które objawia się wywołaniem podniecenia poprzez patrzenie na włosy łonowe. Ja lubię zerkać na intymne fryzury mojej pielęgniarki, jestem zboczony?

Pudełko rozpusty - nazwa wymyślona przez moją pielęgniarkę. Określa nasze wielkie pudło z zabawkami, które trzymamy w sypialni. Zawiera około 50 gadżetów erotycznych, które przetestowaliśmy.

Pulsator - gadżet erotyczny przypominający penisa. W odróżnieniu od wibratora wykonuje ruchy frykcyjne, czyli porusza się w pochwie do przodu i do tyłu. Pulsator i zasadę działania możesz zobaczyć w tej recenzji.

Punkt G - (pol. punkt Grafenberga) - mityczny punkt w pochwie kobiety, znajdujący się ok 4-5 centymetrów od wejścia pochwy, na przedniej ściance. Obszar o średnicy nie przekraczającej 2 centymetrów daje niesamowite doznania przy jego masowaniu palcem, penisem lub wibratorem. Jedni ludzie wierzą w jego istnienie, inny zaprzeczają. Faktem jest, że masaż tego miejsca wywołuje u mojej pielęgniarki sporą przyjemność.

Pupa - narząd do siadania u mężczyzn i kobiet. Na naszym blogu erotycznym pisząc pupa mam na myśli pośladki oraz ciaśniejszą dziurkę. Erotyczne fotki wypiętej pupy pielęgniarki.

Przedwczesny wytrysk - zaburzenie seksualne objawiające się bardzo szybkim osiągnięciem orgazmu (wytryskiem) przez mężczyznę. W skrajnym przypadku może dochodzić do wytrysku w ciągu 5 sekund od wejścia w kobietę. Jeśli dochodzisz dopiero w drugiej minucie penetracji - jest to normalne i nie musisz się obawiać o swoją męską dumę. Wielu kobietom stosunek o długości 3-4 minut w zupełności wystarczy.- R -

Rimming - pieszczoty odbytu partnera językiem i ustami.

Ruchy frykcyjne - są to ruchy posuwiste, które wykonuje mężczyzna podczas stosunku z kobietą.


- S -

Sadyzm - osiąganie zaspokojenia seksualnego płynącego z poniżania, bicia, wiązania, opluwania. Patrz też: Masochizm.

Sauna - miejsce relaksu i odpoczynku w środowisku o podwyższonej temperaturze (często parowej), w którym obowiązuje nagość i nie powinna być kojarzona z erotyką. Aczkolwiek nam przydarzyła się jedna erotyczna historia w saunie. 

Seks - forma aktywności emocjonalnej i fizycznej między dwojgiem (lub więcej) ludzi służąca do sprawiania przyjemności seksualnej i rozładowaniu napięcia erotycznego. Opowiadania erotyczne opisujące nasz seks.

Seks analny - czynności seksualne związane z penetracją odbytu penisem. Wkładanie w pupę wibratora lub palców jest masturbacją analną. Kilka naszych analnych zabaw erotycznych opisałem tutaj.

Seks grupowy - seks, w którym udział biorą przynajmniej trzy osoby. Górnej granicy uczestników nie ma.

Seks oralny - pieszczoty stref erogennych językiem. Może to być lizanie cipki i wkładanie języka do pochwy lub wsuwanie penisa w usta partnerki. Nasze minetki i lodziki opisaliśmy w tych opowiadaniach erotycznych. Są też zdjęcia.

Sexting - wysyłanie sprośnych wiadomości poprzez sms. Mimo, że nie wiedzieliśmy, że uprawiamy sexting z pielęgniarką, od kilku lat wysyłamy sobie sprośne esemesy i ememesy.

Silikon medyczny - przyjemny w dotyku, delikatny, sztywny z natury i bezpieczny dla zdrowia materiał, z którego wykonuje się akcesoria erotyczne takie jak: wibratory, dilda, masturbatory, korki analne, koraliki analne. Bardzo dokładnie przeanalizowałem ten materiał w recenzji kulek gejszy.

Sitofilia - zboczenie związane z jedzeniem. Kobieta dotknięta sitofilią osiąga podniecenie podczas masturbacji: marchewką, ogórkiem, bananem lub (jak szaleć to szaleć) kolbą kukurydzy.

Sperma - (ang. sperm) - patrz: Nasienie.

Srom - zewnętrzne narządy płciowe kobiety, w skład którego wchodzą np. wargi sromowe wewnętrzne i zewnętrzne.

Stosunek przerywany - jedna z metod antykoncepcyjnych o bardzo niskiej skuteczności. Polega na wyciągnięciu członka z pochwy tuż przed wytryskiem.

Stercz - patrz: Prostata.

Strap on - (ang. strapon, strap-on) - wibrator na paskach, mocowany do ciała kobiety, który służy do penetracji męskiej pupy. Wykorzystywany przez lesbijki lub w peggingu.

Strefy erogenne - grupa narządów i obszarów ciała wrażliwych na dotyk, wywołujących podniecenie. Najbardziej oczywistymi strefami erogennymi u kobiety są łechtaczka, wargi sromowe, pochwa, odbyt, pośladki i piersi. U mężczyzn: żołądź penisa, wędzidełko, jądra, krocze, klatka piersiowa. Mniej oczywiste, ale równie erotyczne u obu płci są: uszy, szyja, usta, uda, okolice kolan i łokci. Dodatkowo każdy człowiek może mieć swój obszar na ciele, który go pobudza. U mężczyzn jest to podobno garaż z szybkim samochodem.

Stringi - kawał nici w środku rzyci. Jeden z krojów damskich i męskich majtek, w których wyznaczyć można dwa elementy - trójkątny fragment tkaniny zakrywający wzgórek łonowy i cipkę, oraz kilka pasków utrzymujących majtki na miejscu. Stringi można zobaczyć na mojej pielęgniarce w tej recenzji.

Sutki - zwyczajowo są to niewielkie kuleczki na szczycie piersi, ciemniejsze od reszty skóry. Służą do karmienia potomstwa (jeden, dwa, trzy lub dwanaście razy w życiu) a poza tym okresem służą mężczyźnie do podgryzania i lizania. Mogą dać orgazm sutkowy.

Squirt - patrz: Kobiecy wytrysk

Swingowanie - praktyka erotyczna podczas której dochodzi do spotkania czworga ludzi (lub więcej) i wymiany partnerów. Spotkania mogą odbywać się w domu, hotelu lub w klubach dla swingersów. Nasza zabawa ze swingersami jest opisana w opowiadaniach erotycznych: Teleturniej dla swingersów i Ekskluzywny klub dla swingersów.

Szkło borosilikonowe - (ang. borosilicate glass) - rodzaj szkła, z którego wykonuje się bardzo mocne, bezpieczne dla zdrowia i ładne zabawki erotyczne. Przykładem zastosowania są szklane kulki gejszy.

Sztuczna cipka - sztuczna pochwa, patrz: Masturbator.

Świeca do masażu - obok olejku do masażu jest to druga najpopularniejsza substancja potrzebna do masażu ciała. Nadaje poślizg, zawiera składniki dbające o skórę i wypełnia pokój przyjemnym zapachem. Recenzja świecy do masażu.


- T -

Teabagging - zabawa erotyczna polegająca na włożeniu moszny do ust partnerki lub inaczej mówiąc - partnerka obejmuje ustami jądra partnera.

TPE - (elastomer termoplastyczny) - pochodna gumy, z której wykonuje się niektóre wibratory, dilda i korki analne.

Triolizm - jednoczesny seks lub pieszczoty trzech osób. Przykładem triolizmu nie jest seks pary i obserwującej ich dziewczyny. Triolizm występuje w sytuacji, gdy np. mężczyzna leży na plecach, jedna z dziewczyn siada mu na twarzy, a druga dosiada męskość. Patrz: Trójkąt.

Triple Penetration - (pol. potrójna penetracja) - sytuacja w której trzech mężczyzn, lub ich odpowiednicy w postaci wibratorów, jednocześnie penetrują wszystkie kobiece dziurki - usta, pochwę i pupę.

Trójkąt (ang. threesome) - spotkanie trzech osób w celu uprawiania seksu. Konfiguracje mogą być różne - spotkanie trzech mężczyzn (MMM lub 3M), trzech kobiet (KKK lub 3K), dwóch mężczyzn i jednej kobiety (2M+K lub MMK) albo nasz ulubiony i co jakiś czas praktykowany - trójkąt dwie kobiety i jeden mężczyzna, czyli seks mojej pielęgniarki, naszej znajomej pielęgniarki i mój (2K+M lub KKM).

Tunel analny - rodzaj korka analnego, którego podstawa nie jest zwężana. Tunel analny ma zazwyczaj tę samą średnicę na całej długości zabawki. Przykład tunelu analnego i jego zdjęcia.


- U -

Uległość - przeciwność dominacji.

Urethra - (pol. cewka moczowa) - przewód łączący pęcherz z ujściem cewki moczowej. To przez niego wypływa płyn podczas squirtu kobiety.

Urofilia - zaburzenie seksualne. Podniecenie i orgazm wywołuje kontakt z moczem - sikanie na partnera, picie moczu, polewanie ciała moczem.


- V -

Voyeuryzm - podglądanie osoby lub osób podczas ubierania, rozbierania, masturbacji lub seksu. Elementy voyeuryzmu można zobaczyć w tym opowiadaniu erotycznym.


- W -

Wagina - medyczna nazwa pochwy.

Wargi sromowe - cztery fałdy skóry (dwie wargi zewnętrzne i dwie wewnętrzne), które zobaczyć można w majtkach kobiety. Poza tym, że zasłaniają wejście pochwy i chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi, służą do sprawiania przyjemności pielęgniarce poprzez ich lizanie.

Wędzidełko - malutki fałd skóry na spodniej części penisa łączący główkę i napletek. Pieszczoty wędzidełka doprowadzają do ekstazy, co udowadnia opowiadanie erotyczne: sposób na obfity wytrysk.

Włosy łonowe - (ang. pubic hair) - włosy rosnące na wzgórku łonowym, cipce, jądrach oraz w okolicy odbytu. Kilka zdjęć cipki z różnymi fryzurami intymnymi, od depilacji hollywoodzkiej po brazylijską i francuską.

Wibrator - zabawka erotyczna dla kobiet, która ma zastąpić penisa. Gadżet jest długi, dość gruby, sztywny i jego zadaniem jest wypełnienie pochwy. Wibratory wykonane są z różnych materiałów, w różnych kształtach i wielkościach. Różnorodność w świecie zabawek erotycznych ukazują recenzje wibratorów.

Wiek zgody - termin pojawiający się w aktach prawnych każdego kraju. Określa wiek, poniżej którego osoba nie może sama wyrazić zgody na seks (inne czynności seksualne). W Polsce jest to obecnie 15 lat. W innych państwach oscyluje od 12 do 21 roku życia. W Arabii Saudyjskiej nie ma żadnych ograniczeń.

Wydzielina z pochwy - naturalne nawilżenie przydatne podczas penetracji waginalnej, wytwarzane przez pochwę, gdy kobieta jest podniecona. Jeden z moich ulubionych smaków na świecie.

Wytrysk - wyrzucenie z jąder i penisa, poprzez nasieniowody i cewkę moczową, porcji spermy.

Wytrysk na twarz - (ang. facial, facial cumshot) - często praktykowany przez nas finał seksu lub masturbacji polegający na wytryśnięciu nasienia na twarz mojej pielęgniarki.

Wzgórek łonowy - niewielkie wzniesienie na podbrzuszu, którego jedynym zadaniem jest ładnie wyglądać, kusić. Rosną na nim włosy łonowe. Kilka słów o depilacji intymnej.


- Z -

Zatyczka analna - (ang. buttplug) - patrz: korek analny

Zboczenie seksualne - patrz: Parafilia.

Zoofilia - w zaburzeniu podniecenie i orgazm wywołuje kontakt ze zwierzętami. W Polsce i wielu krajach jest to czyn zabroniony i karalny.

Zwieracz - mięsień w damskiej i męskiej pupie, który chroni przed wydostaniem się nieczystości z pupy i utrudniający dostanie się do damskiej pupy. Należy o niego dbać i pieścić, by pozwolił wejść męskości podczas seksu analnego.

Żel silikonowy - tworzywo, z którego wykonuje się zabawki erotyczne. O jego właściwościach pisałem w recenzji jajeczka Tenga, będącego połączeniem silikonu i żelu.

Żel nawilżający - patrz: Lubrykant.

Żołądź - końcówka penisa, najbardziej wrażliwa na dotyk. Często określana jako główka męskości.